Qi-Teraapiad

Minust


Olen õppinud Hiina meditsiini Rene Bürklandi juures Tervise Alkeemia koolituskeskuses – läbinud Hiina meditsiini teooria, Tan Wu Bian'i ja Acunova akupunktuuri meetodi kursused (juhendaja Rene Bürkland); Hiina meditsiini taimeravi, pulsidiagnostika ja mokšateraapia kursused (õpetaja dr. Salustino Zaldivar Wong) ning kuputeraapia koolituse (õpetaja Simmo Alajõe). 

Qigong’i olen praktiseerinud igapäevaselt alates 2013. aastast. Olen studeerinud meditsiinilist qigong’i ja qi-massaaži Tais õpetaja Ajarn Toh'i juures koolituskeksuses Thai Qi Holistics. 2017. aastal läbisin Tais meditsiinilise qigong’i instruktori koolituse. Käin alates 2014-st aastast igal aastal Tais qigong’i kahekuulisel täiendkoolitusel ning võtan suviti osa õpetaja Sachie Croizé kahenädalasest intensiivsest qigong’i retriidist Prantsusmaal.

Viljelen meditsiinilist qigong'i, mis on välja töötatud Hiina meditsiini arsti ja budistliku õpetaja Ajarn Toh'i poolt Taimaal Chiang Mai linnas. Thai Qi Holistics-süsteem ühendab endas klassikalise Hiina meditsiini tarkused ja Tai budistliku kultuuri vaimsed rikkused.

Hiina meditsiini ja tervisepraktikateni jõudsin läbi isikliku terviseprobleemi. Samaaegselt õpingutega Tallinna Ülikooli Kultuuride uuringute doktorantuuris põdesin paar aastat borrelioosi, mille tüsistustest paranemine on võtnud palju aega. Seetõttu on kroonilised haigused ja valusündroomid minu erilise tähelepanu all. 

Armastan loodust ja uurin Ida filosoofiaid. Olen esinenud loengutega Hiina traditsioonilisest maastikumaalist shan shui'st ja Hiina meditsiini viie faasi teooriast. Neil teemadel olen rääkinud koos Peeter Lauritsaga ka telesaates "Ööülikool". Aasia uuringute suvekoolis on saanud kuulata minu ettekandeid "Simone Weil ja budism" ning "Sisemine alkeemia – taoistlikud surematuse praktikad". Tervise Alkeemia keskuses olen pidanud loenguid teemadel "Qigong ja Hiina meditsiini energeetiline anatoomia", "“Yang Sheng - terve ja terviklik eluviis” ja "Emotsionaalne tervis Hiina meditsiinis, taoismis ja budismis”.

Alates 2017. aastast juhendan kevadsemestriti Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudis Hiina meditsiini ja klassikaliste Hiina tervisepraktikate kursust.

Olen Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi liige.
Karina Laurits


LINGID:
Facebook 
https://www.facebook.com/qiteraapiad/
Instagram
https://www.instagram.com/qi_therapies/
Thai Qi Holistics
https://thaiqiholistics.org/
Institut de Qi Gong et Dhamma appliqué 
https://www.dhamma-qigong.com/

AJAKIRJANDUS: 
Reporter: Hommikul tõustes mudi kõrvu, see äratab üles ja annab energiart!
https://reporter.elu24.ee/7189259/reporter-hommikul-toustes-mudi-korvu-see-aratab-ules-ja-annab-energiart?fbclid=IwAR2y4nijsQZPjkwtKUECXMLX377cO7HAWEcksO9e1bRynTrIsb8zXtUAr5s
Vikerhommik: Hiina meditsiinis usutakse, et rahulik inimene haigeks ei jää
https://menu.err.ee/1608109828/karina-laurits-hiina-meditsiinis-usutakse-et-rahulik-inimene-haigeks-ei-jaa
Ajakiri TervisPluss, veebruar 2020
Puukborrelioos, Karina ja qi-teraapiad
Ajakiri Ema, juuni 2019
Naine, neerud ja seks
Ajakiri Naisteleht, märts 2017
Karina Laurits taltsutab sünni ja surma väge

Ajakiri TervisPluss, 2aprill 2017
Tervis Hiina Ravivõimlemisest
http://digi.tervispluss.ee/artiklid/tervis-hiina-ravivoimlemisest?id=77978552