Qi-Teraapiad

Qi-massaaž


Qi-massaaž (qi an mo) on Hiina meditsiini filosoofial põhinev üldist heaolu ja tervist toetav massaaž. Qi-massaaži abil on võimalik tugevdada kehaomast ennast tervendavat väge. Eesmärgiks on energia takistamatu liikumise tagamine inimkehas. Hiina meditsiini meridiaanide teooria järgi tekitavad takistused qi ehk eluenergia liikumisel valu, ebamugavustunnet ja lõpuks ka erinevaid haiguseid.

Qi-massaaži ajal mõjutatakse kindlas järjekorras peamisi energiakanaleid ja akupuntuuri punkte (dian xue an mo) jalgadel ja seljal. Massaaž on lõdvestava toimega, ergutab energia ja vere liikumist ning vähendab valu ja qi seiskumist. Oluline on sobiva lamamisasendi leidmine ehk jäsemete ja kanalite õige joondamine, mis on rakendatav ka igapäevaellu, et parandada tervist, tugevdada immuunsust ja tagada hea enesetunne.

Qi-massaaž sobib enamikele inimestele, otseseid vastunäidustusi pole täheldatud. Siiski ei ole soovitatav tulla massaaži, kui esineb haavandeid või värskeid vigastusi (luumurrud, venitused, tursed). Ka külmetushaigust põdedes oleks targem koju jääda!

Massaaži kestus on seitsekümmend minutit.

Qi-massaaž

·     parandab verevarustust ja tasakaalustab energiaringlust

·     aitab leevendada väsimust, ärevust ja närvilisust

·     vähendab pea- ja lihasvalusid, sh fibromüalgia vaevuseid

·     sobib erinevate krooniliste haiguste korral

·     leevendab stressi

·     vähendab paistetust ja valu

·     kiirendab taastumist vigastustest

·     korrastab ainevahetust ja tugevdab immuunsüsteemi

Soovi korral jalapesu võimalus enne massaaži!