Mida me teeme qigong'i treeningutes?

-
Hiina meditsiini praktikud on mitutuhat aastat uurinud qi ehk eluväe liikumist inimkehas. Selle tulemusena tunneme nii akupunktuuri ja akupressuuri kunste kui ka taimeravi ja meditsiinilist qigong. Qigong’i harjutused aitavad säilitada head tervist. Mõned qigong’i stiilid keskenduvad kindlate haigusseisundite ravimisele, kuna teatud harjutused võivad suurendada kindlate organite ja meridiaanide energia- ja verevarustust. Tervendavad hingusharjutused aitavad tasakaalustada ebastabiilset qi’d ja vähendada valu. Harjutused aitavad häälestada ja tasakaalustada keha ja tugevdada keha isetervendavat väge.

Mida teeme qigong’ i treeningutes?

Õpime seitset baasharjutust – “Seitse staatilist poosi”, mis koosnevad sujuvatest liikumisharjutustest kombineerituna lihtsate hingamisharjutustega. Neid minimaalseid liikumisharjutusi tehes on võimalik suunata oma tähelepanu keha sisemisele dünaamikale, et tajuda meid igapäevaelus saatvaid kehalisi ja vaimseid käitumismustreid. Harjutuste abil on sealjuures võimalik leevendada valu ja ebamugavustunnet eri keha piirkondades. Regulaarne harjutamine aitab parandada rühti ning korrigeerida lülisamba, puusade ja jalgade asendit.  

Millele pööratakse harjutades enim rõhku?

Harjutusteseeria keskmeks on tasakaalustatud kehahoiaku ehk wuji-asendi tundmaõppimine ja omandamine. Wuji-asend on qigong’ i juurasend, selleks seistakse sirgelt ja tsentreeritult. Keharaskus peab olema jaotunud ühtlaselt ega tohiks langeda vasakule või paremale jalale, ette või taha. Wuji üheks tähenduseks on “olemine ilma polaarsuseta”. Harjutusi tehes tutvume keha gravitatsioonikeskuse ehk alumise dantien’iga. Teeme mitmeid jalgade harjutusi raskuskeskme tundmaõppimiseks ja õpime liikumisel keha balansseerima. Sujuvate ning pehmete liigutuste omandamiseks ei tohi lukustada liigeseid, mis on ühtlasi nii meie energiareservuaarid kui ka energialukud. 

Mis seos on harjutustel Hiina meditsiiniga?

Iga harjutus mõjutab erinevaid energiakanaleid, seega õpime tundma Hiina meditsiini käsitlust meridiaanidest ja omandame teadmisi oluliseimatest energiaväravatest (akupunktuuripunktidest). Juba aastatuhandeid tagasi teadsid hiinlased, et kehahoiak mõjutab meie luustiku ja seeläbi luuüdi ning inimese eluessentsi ehk jing ‘i. Kui õpime oma keha õigesti joondama, paraneb kudede ja organite vere- ning energiavarustus. Vaikne hingamine ning sujuvad liigutused rahustavad meelt ja võivad viia meditatiivsesse seisundisse. Qigong’i puhul on füüsilises mõttes tähtis kehakeskuse tunnetamine, vaimselt aga meele keskendatus.

Miks on oluline harjutada koos juhendajaga?

Kogenud õpetaja on võimeline tõlgendama inimese kehalisi käitumismustreid ning suudab aidata leida lahendusi harjumustele ja hoiakutele, mis kahjustavad keha ja meele heaolu. Juhendaja aitab leida iga harjutuse puhul isikliku lähenemise, et tagada keha õige joondamine peamiste meridiaanide järgi. Koostöös õpetajaga leiab igaüks oma personaalse viisi harjutuste tegemiseks ning ühtlasi õpitakse harjutusi modifitseerima vastavalt tervislikule seisundile.


Eelmine
Sooja supiga sügisesse: Hiina meditsiini retsepte
Järgmine
Ravimtaimedega ruumide suitsutamine

Lisa kommentaar

Email again: